Vabatahtlik tegevus toob ellu uusi tuuli

10.-12.02 toimus Tallinnas Näituste messikeskuses 26. rahvusvaheline turismimess Tourest.

IMG_9839

Reedel külastasid messikeskust ka Tartu KHK Turismiosakonna õpilased ning laupäeval said Tartu Kutsehariduskeskuse turismiosakonna võimalustega tutvuda messi külastajad. Vabatahtlikena aitasid turismimessi korraldada TK16 õpilased Mari-Liis Older ja Age Arusalu, kes jäid kogemusega igati rahule ning soovivad võimaluse korral kaasa lüüa ka järgmisel aastal. Mari-Liisil ja Agel oli messil mitmeid ülesandeid, nagu näiteks probleemide lahendamine, inimeste juhatamine, piletite kontrollimine ja info jagamine külastajatele. Tüdrukud peavad kõige olulisemaks saadud kogemust korraldamise valdkonnas ning rohkelt uusi tutvusi, mis võivad tulevikus nii mõneski valdkonnas kasuks tulla.

IMG_9790

”See kogemus andis mulle kindlustunde, et olen õppimas õiget eriala ning kindlasti uusi tutvusi ja julgust. Sealjuures motivatsiooni edasi tegutseda,” sõnas Age Arusalu.

Hetktõmmis 1 (14.02.2017 15-23)

10. veebruaril külastasid turismiosakonna õpilased ka Eesti Ajaloomuuseumit. Eesti Ajaloomuuseum paikneb Suurgildi hoones ning tegutseb seal aastast 1952. Muuseumis said õpilased osa giidiga ekskursioonist ning muuseumi infotunnist. Giidituur oli väga huvitav. Õpilased said põhjaliku ülevaate, milline oli elu keskaegses Suurgildi hoones. Huvitav oli teada saada, kuidas raehärrad omal ajal elasid. Seletati detailselt, kuidas pidasid raehärrad pidu, mida söödi ja joodi ning kuidas karistati neid, kes alkoholiga piiri ei osanud pidada. Eesti Ajaloomuuseumit tasub külastada kõigil, kel vähegi võimalik, sest see on ainulaadne ja huvitav ning sobib igas vanuses külastajale. Uuri ka nende kodulehte.

Tekst: Jane Künnapuu, Anna Vostrikova
Fotod: Jaanika Karp

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s