Enne kui lähed Pariisi, käi ära Nuustakul

Ettevalmistus

Rekreatsioonikorralduse esmakursuslastel on õppekavas ette nähtud ühe aasta jooksul läbida 4 matka: tõukerattamatk, talvematk, kanuumatk ja rattamatk. Seekord käidi talvematkal.

Matkaks planeerimine algas juba 4-5 nädalat enne matka, algselt tuli paika panna marsruut. Esialgne plaan oli minna Viljandi kanti, kuid edasisel uurimisel ja erinevate ebakõlade tõttu otsustati uue marsruudi kasuks. Järgmiseks ideeks oli minna Lõuna-Eestisse, kus mägisema ala tõttu on ka midagi vaadata ja matkarada ei ole seetõttu nii üksluine. Samuti tuli endale leida sobivad riided ja matkakott, millega üldse matkale minna. Mõni meie klassist on küll tulihingelisem matkaja kui teised, seega on neil lausa oma varustus olemas, kuid teised said kõik eluks vajaliku koolist kätte.

Mõeldud-tehtud. Paika sai, et 9. märtsil 2017 minnakse Otepääle matkama.

1. päev

Esimene päev algas sellega, et enamik õpilasi liikus kesklinna bussijaama, et minna bussi peale, mis suundub Otepääle. Õpetaja liitus matkajatega Ülenurmel ja üks õpilastest lennuakadeemia juures. Otepääl maha minnes ootas gruppi Imre Arro, kes võttis oma auto peale kõikide matkakotid. Seejärel jalutati ilma matkakottideta 2 km Pühajärvele.

matk1

Seal ootas jällegi Imre, kellel olid valmis pandud tõukekelgud. Pühajärv sai ületatud  tõukekelkudega. Imre tegi ka väikese demonstratsiooni näitamaks, et jää on piisavalt paks, et kõiki kanda. Mõned julgemad – õpetaja, Teisi ja Raimond – võtsid ette ka mini-seiklusmängu, mille raames oli vaja Pühajärvel paar punkti läbi käia: sõitsid ühest järve äärest teise ja külastasid ka paari väiksemat saart järve keskel. Teised aga suundusid rahulikult otsejoones Pühajärve teise otsa.  Siis kui mini-seiklusmäng oli läbi, koonduti Pühajärve kaldale, kus tehti väike söögipaus. Pärast seda algas 15kilomeetrine matkaretk metsamajakesse. Tee peal tehti kokku 3-4 hingetõmbepausi, et koguda edasiseks käimiseks energiat.

matk2

Viimased kilomeetrid majani möödusid väga vaevaliselt, kuid kui esimene õpilane Mari matkamaja nägi ja natuke kõvemat häält tegi, tabas kõiki ettearvamatu energialaks.

Matkamajas oli 2 korrust, õues terrass ja teisel korrusel väike rõdu. Hoonest puudus elekter, aga olemas olid puupliit ja korstnaosa, mis küttis maja pikapeale ilusti soojaks. Väljas oli olemas ka kuivkäimla, puukuur ja katusealusega laud.

Tiina ja Mari ei mallanud majas sees oodata, kuni Raimond, matkaliste määratud kokk, süüa teeb. Seega läksid nemad vahepeal välja, nautisid ilma ja tegid lõket. Tuppa sisenedes oli juba soe söök laual.

Õhtul lepiti kokku öised kellaajad, mis kell keegi ärkama peab, et maja kütta. Teisi oli esimene ja jäi selleks kella 12-ni üles. Kui Teisi magama hakkas minema, sai ta aru, et maja on üleköetud ja selle peale ärkasid ka teised üles. Aknad tehti lahti ja tuulutati natuke. Rohkem öösel pliiti ei köetud ja maja oli ka hommikul veel soe.

2.päev

Äratus oli kell 6. Päev algas hommikusöögi ja asjade kokku panemisega.

matk3

Kui puder ja tee olid joodud, hakati kell 8 edasi liikuma. Suund oli seekord Kanepisse. See asus matkaliste andmete järgi 11km kaugusel metsamajakesest. Ka sellel teekonnal tehti 3-4 peatust puhkamiseks. Kanepisse jõuti umbes kell 11 ja järgmine buss Tartusse läks alles 12:22. See aeg veedeti matka analüüsides ja uue matka korraldamisest rääkides.

Tekst ja fotod: RK16

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s