Turism sobib igaühele ja ühendab kõiki!

Möödas on järjekordne Tartu Kutsehariduskeskuse lõpuaktus ning kõigil osakonnas on emotsioonid laes. Enne pidulikku lõpetamist intervjueeriti kaht tulevast reisikonsultanti – Marit ja Karitat – kes on küll täielikud vastandid, kuid vastasid küsimustele üsna sarnaselt. Siit järeldus – turism sobib igaühele ja ühendab kõiki.

Turismiosakonnaa trip 164.JPG

Olles nüüd lõpetamas reisikonsultandi eriala, kuidas oled rahul oma valikuga?

Mari: Õpinguid alustades tundus kõik keeruline ja üsna segane, eriti kuna tegemist on uue erialaga. Alles nüüd, kui hakkan õpinguid lõpetama võin öelda, et antud hetkel olen enda valikuga rahul.

Karita: Olin rahul juba eelnevalt antud otsust langetades ja võin julgelt tõdeda, et olen oma valikuga ka rahul siiani. Positiivseks küljeks võin tuua, et omandatud teadmised on ääretult laialdased ja leiavad kasutust mitmetes erinevates ametites ja eluvaldkondades. Kohe kindlasti ei jookse omandatud teadmised külgi mööda alla.

Millised on olulisimad teadmised, mida omandasid nende kahe aasta jooksul?

Mari: Teadmiste poole pealt ei oska konkreetselt midagi välja tuua. Kõik, mis puudutab teooriat, on igati ära kulunud. Pigem märgiksin ära näiteks keelteoskuse, mis on palju arenenud, ja oskuse suhelda võõraste inimestega klientide näol.

Karita: Erialase poole pealt ütleksin, et kindlasti erinevad broneerimissüsteemid, pakettide koostamise põhitõed, erinevad arvutiprogrammid, erialane seadustik loomulikult, geograafia ei vaja mainimistki, kuid ka mujal kasutatavatest teadmistest loetleksin üles kindlasti erinevad keeled, klienditeeninduse põhitõed, turunduse, laialdased teadmised erinevatest kultuuridest, psühholoogia, kus õppisime peamiselt iseend tundma… See loend on ausalt öeldes lõputu.

Kas saad julgelt öelda, et oskad kliente abistada ja kiiresti vajalikku infot otsida? Põhjenda!

Mari: Julgen öelda, et mul on olemas teoreetilised teadmised klientide abistamiseks, aga hetkel puudub veel piisav julgus, mis kaasneb praktilise kogemusega.

Karita: Täiesti oleneb olukorrast, kuna kliendisituatsioone ja küsimusi, mida võidakse esitada, on seinast seina. Samuti vahetub antud erialal info hästi kiiresti ja palju asju sõltub nii poliitikast kui ka ilmastikuoludest, mis pole päris meie korraldada, rääkimata kultuurilistest iseärasustest, eripäradest ning tavadest. Enese täiendamine toimub kindlasti ka järgnevatel aastatel tööpostil olles. Kindlasti on meile näidatud peamisi ja kõige vajalikumaid veebilehti, kuid iseseisvat otsimist esineb ka väga palju.

Kas sa soovitad antud eriala ka teistele? Põhjenda.

Mari: Soovitan kindlasti antud eriala, kuna õpingud hõlmavad ka palju muud peale reisikonsultandina töötamiseks vajalike teadmiste, nt algteadmised raamatupidamisest, klienditeenindusest ja lisaks mitmed keeled.

Karita: Kindlasti, kuna amet on hästi mitmekesine, vaheldusrikas, emotsioonide rohke ja seikluslik.

Mida plaanid edasi teha peale lõpetamist?

Mari: Peale lõpetamist plaanin minna erialasele tööle. Sooritasin mõlemal õppeaastal praktika ühes ettevõttes, mis pakub mulle kokkuleppel siiani võimalust nende juures töötada.

Karita: Peale lõpetamist kavatsen edasi liikuda erialasele ametile, jätkata teadmiste omandamist ning avastada maailma nii palju kui võimalik.

12033355_1115810505115606_1036036901_n.jpg

Nagu intervjuust selgus, plaanivad mõlemad õpilased pärast õpingute lõpetamist minna erialasele tööle. Turismiosakond näitab, et siit tuleb aktiivseid, tarkasid ja elurõõmsaid turismitöötajaid. Edu kõigile lõpetajatele!

Tekst: Sandra Vimberg
Fotod: turismiõpilased

 

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s