4 põhjust, miks õppida turismi Tartu Kutsehariduskeskuses

Miks just turism? Ja Tartu Kutsehariduskeskuses? Allpool on 4 olulist põhjust!

  1. Turism on üha kasvav äri. Maailma Turismiorganisatsiooni (UNWTO) andmetel kasvas 2016. aastal välisturism kogu maailmas 3,9%. Eesti siseturism aga jõudis neljandat aastat järjest uue rekordini. 2016. aastal oli kasv nii suur, et aasta kokkuvõttes jõudis ka välisturistide ja nende ööbimiste arv uue rekordini. Loe edasi siit. Eestis kavatsetakse lähiajal rajada mitu rahvusvaheliselt huvitavat pereatraktsiooni (uuri edasi siit), mis loovad vähemalt 100 uut töökohta.
  2. Turismiharidus tagab töökoha sageli juba kooli kõrvalt. Seda võivad kinnitada nii meie praegused tublid õpilased kui ka edukad vilistlased. Ainuüksi käesoleva aasta kevade jooksul laekus turismiosakonda üle 30 töö- ja (sh tasustatud) praktikapakkumise, teiste hulgas tundsid hakkajate turismiasjaliste vastu huvi ERM, Tartu Ülikooli muuseum, Eesti Põllumajandusmuuseum, Narva muuseum, Reisiekspert, Jääaja Keskus, Tartu Seikluspark, SA Tartumaa Turism, Eesti Spordimuuseum jpt. Värsked rekreatsioonikorralduse vilistlased jagavad oma mõtteid ja muljeid selles artiklis.
  3. Õpikeskkond on inspireeriv. Turismiosakond on nagu väike tore pere, kes käib sageli koos õppereisidel ja -käikudel ning korraldab koolis meeldejäävaid sündmusi. Õpikeskkond soosib ettevõtlikkust ja eneseteostust, selle aasta kevadel avasid meie noorgiidid lausa Tartu turismihooaja (loe edasi Tartu Postimehest). Lisaks on tagatud head välispraktika võimalused: meie õpilased on käinud nii Soomes, Lätis, Ungaris, Hispaanias, Saksamaal, Sloveenias kui ka Suurbritannias.
  4. Õpe TKHK-s tagab head võimalused õpingute jätkamiseks nii Eesti kui välismaistes ülikoolides. ”Pärast reisikorralduse lõpetamist asusin õppima TÜ Pärnu Kolledžis turismi- ja hotelliettevõtluse erialal ning VÕTA raames sain üle kanda tervelt 93 EAP-d,” sõnab TKHK reisikorralduse vilistlane ja praegune Estraveli e-äri spetsialist Berle Mees.

Kui veel ei tea, millist turismieriala õppima asuda, siis tule ja täida turismiosakonna karjääritest siin, erialade valiku aga leiad siit! Neid, kes on juba turismi õppinud või sellel alal töötanud, ootame end täiendama turismiettevõtte juhtimise erialal.

Dokumentide vastuvõtt keskhariduse baasil kutseõppe erialadele toimub kuni 4. augustini 2017, vaata täpsemalt siit.

Kohtumiseni turismiosakonnas!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s