Mõnus päev Saadjärve puhkepiirkonnas

21. septembril kogunesid turismiosakonna esimeste kursuste õpilased Vanemuise alumises parklas, et veeta tore päev Saadjärve ääres.

IMG_5851

 Esimene peatuspaik oli Saadjärve ääres, kus õpetaja Külli Toots rääkis Saadjärve mõõtmetest, Kalevipoja legendist ning tegevustest Saadjärvel ja selle ümbruses.

IMG_5841

Järgmisena suundusime Vudila mängumaale, kus meid võttis vastu rõõmsameelne Anžela Lember, kes tutvustas meile mängumaa ajalugu ning selle praegust olemust. Väikese ringkäigu kestel saime tuttavaks forellipüügi, veepargi ning suure mängutoaga.

IMG_5875IMG_5882IMG_5903IMG_5951

  Jääaja keskuses võttis meid vastu giid Jaak Alekand, kes rääkis meile Euroopa viimasest mammutist ja paljust muust põnevast. Saime kogeda jääajast kuni tänapäevani arenenud loomastikku, virmalisi suures kinosaalis ning liustiku jää katsumist.

IMG_5972IMG_5977

Suurim soov oli meil kõigil juba järvele saada, kus meid ootas praam ja praamikoer Jack. Praamikapten oli Madis Toots, kes rääkis meile, kuidas asjad Saadjärvel käivad. Räägitud sai ka Saadjärve jahtklubist, kuhu hiljem ka praamiga maabusime. Kõvemad külmatrotsijad said end karastada Saadjärve vees, olles eelnevalt saunas naha kuumaks ajanud. Suurimaks naudinguks kujunes praami teisel korrusel olnud alus, kus sai vaadet nautida.

IMG_5997IMG_6011IMG_6018IMG_6046IMG_6048IMG_6056IMG_6070IMG_6080

Peale veemõnusid suundusime Elistvere loomaparki. See oli põnev, sest giid jutustas juurde põnevaid fakte erinevatest liikidest. Mõnusa jalutuskäigu järel suundusime õnnelike nägudega koju, sest juurde olime saanud palju põnevaid teadmisi. Nüüd omame paremat ettekujutust väga erinevatest turismiettevõtetest ja ametikohtadest valdkonnas.

IMG_6139IMG_6258IMG_6260IMG_6270

Kirke Johanna Pallon TK17

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s