Õppereis Setomaale

Esmaspäeval 30.oktoobril toimus Tartu KHK turismiosakonna väljasõit tutvumaks Setomaa kultuuri ja vaatamisväärsustega. Väljasõit sai traditsiooniliselt alguse Tartu Vanemuise alumisest parklast kell 8 hommikul. Reisi juhatas sisse turismikorraldust õppiv Kristjan-Kaarel. Esimeseks reisi sihtkohaks oli Mooste mõisakompleks.
Algse plaani kohaselt oleks pidanud Mooste mõisa külastuse asemel Meenikunno rabamatk olema, aga paraku oli vihmane ilm ning rabamatkale tuli leida alternatiiv. Õnneks tuli Mooste perenaine Ulla-Maia Timmo korraldajatele lahkelt vastu ja tutvustas Mooste mõisakompleksi kuuluvaid hooneid, ajalugu ja selles asuvaid eriotstarbelisi ruume, töötube ja poode.

IMGP6541IMGP6555IMGP6562IMGP6574IMGP6584Peale Mooste mõisa külastust jätkus sõit Setomaale, Seto talumuuseumisse. Sõidu vältel lasti bussis meeleolu loomiseks nii vanemat, kui tänapäevasemat Seto muusikat.
Seto talumuuseumis tutvustas giid õpilastele tolleaegset kultuuri ja elukorraldust . Lisaks tutvustati Seto taluhooneid ja elumajas olevaid tube ning räägiti veel uskumustest ja setode kommetest. Peale seda ootas õpilasi ees Tsäimajas maitsev lõunasöök koos magustoiduga.

IMGP6675IMGP6670IMGP6658IMGP6638IMGP6616IMGP6606

Setode talumuuseumist mindi edasi mööda Eesti-Vene piiriäärt Piusa koobaste poole. Piusa külastuse juhatas sisse lühike ajalooline tutvustus giidi poolt ning sellele järgnes klipp Piusa koobaste elanikest-nahkhiirtest. Edasi räägiti tolleaegsetest liivakaevandamise tööriistadest ning mindi koopasse sellega lähemalt tutvuma.  Peale giidituuri lõppu said õpilased tutvuda Piusa matkarajaga või soovikorral ronida külastuskeskuse katusele ning avastada, et hoone on nahkhiirekujuline.

IMGP6681IMGP6683IMGP6691IMGP6707

Peale pikka päeva uues  kultuuriruumis sai võetud suund tagasi Tartu poole. Tagasiteel sai üheskoos lauldud Ummamuudu laulu Kõnõtraat.
Aitäh korraldajatele sellise vahva reisi ja toredate elamuste eest Setomaal!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s