Tourest 2018

Kolm turismiasjaosaliste gruppi – giidid, aktiivtegevusteinstruktorid ja turismikorraldajad – sõitsid ühiselt 9.02. Tallinna, et külastada Eesti suurimat turismiüritust Tourest 2018.

20180209_130926_005

Sõitu alustasime tavapäraselt kell 8 Vanemuise alumisest parklast ning suundusime rõõmsameelselt Tartu-Tallinn maanteele. Bussisõit kulges kiirelt ning märkamatult olime jõudnud Lasnamäele. Mess toimus Eesti Näituste Messikeskuses ning meil oli suur au siseneda VIP sissepääsust. Olime eelnevalt taodelnud endale turismiasjaosaliste kutsed ning osalesime messil professionaalidena. Saime enne linnarahvast rahulikult erinevaid bokse uudistada.

davIMG_20180209_121803IMG_20180209_121918

Külalisi kaugelt maalt oli palju – Indoneesiast, Türgist, Taist, Lõuna-Aafrikast ja Jaapanist. Terve üks hall oli pühendatud just neile ning erinevatele turismiga seotud ettevõtetele ja reisifirmadele. Teine hall oli suunatud Eestile. Esindatud olid kõik maakonnad ning sealsed ettevõtted, kes ennast promosid. Puhusime juttu, tegime nalja, osalesime loosides. TK17 üks grupp otsustas endale messiülesandeks võtta igas loosis osalemise – selle me ka saavutasime (peaaegu:)). Messi ühest hallist aga kandus meie ninadesse meelierutavaid aroome. Selleks oli Eesti toiduteele pühendatud ala, kust ei puudunud hiiglaslikud kaneelisaiakesed, mulgipuder ja suurtes kogustes kala. Kauplejaid oli erinevatest maakondadest ja igal ühel oli midagi omapärast pakkuda.

btyIMG_8310

Alates kella 12st polnud me messihallis enam üksi – nüüd lasti “amatöörid” liikvele. Tore oli näha, et palju inimesi huvitub reisimisest ja turismindusest. Inimesi tuli kohale palju ja tunglemine erinevate reiside broneerimise bokside juures oli tihe. Meie enam kaua seal polnudki, sest aeg oli edasi liikuda meie reisi teise sihtpunkti – Eesti Filmimuuseumisse.

Eesti Filmimuuseum on vastavatud ja kõige uuem muuseum Eestis. Majale lähenedes tundsime end kui kuulsaid näitlejaid olevat, sest meid saatsid suured prožektorid ja punane vaip. Muuseumis võttis meid vastu giid, kes tutvustas meile filmi erinevaid tegemise etappe. Selleks oli muuseumis erinevad nö. mullikesed, mille igal sopil oli rääkida oma lugu. Nägime nii filmi “November” algusstseenide kratti koos lendava lehmaga kui ka “Supilinna Salaselts” võtetelt pärit salapärase mürgitilgutaja maski. Pärast tuuri oli meil aega natuke ka ise ringi uudistada, selle aja kasutasime mõistlikult ära – tegime fotosid ägeda fotoseina juures ja tegime videoid green screen‘ga.

IMG_20180209_151144koopia

Ägedate kogemuste ja toredate emotsioonide võrra rikkamatena suundusime koidu eel oma mõnusasse tudengilinna Tartusse tagasi.

Kirke Johanna Pallon ja TK17

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s