Õpilaskonverents “Noored Lõuna-Eesti turismis”

Teisipäeval, 20. novembril toimus kahe kursuse koostöös korraldatud konverents teemal “Noored Lõuna-Eesti turismis”, kus oli käsitletud viit erinevat teemat. Päev algas ergutava kitarrimänguga Arnold Milihhin´i poolt, mis oli väga meeldiv sissejuhatus päeva.

Esimene jututeema oli “Loodusturism kui võimalus teadlikuks reisimiseks”, sellel teemal rääkis meile EMÜ doktorant Tarmo Pilving. Tarmo enda elu eesmärgid ja soovid olid hoopis teised, ta ei oskanud oodata, et varsti tegeleb ta loodusturismiga. Tema esimene kokkupuude sellega tekkis läbi tema hobi- talle meeldis käia looduses matkamas ja pildistamas ning varsti soovisid temaga ühineda ka sõbrad ning seejärel ta mõtles, et miks mitte teha ka matku teistele inimestele. Ta rääkis enda esimestest kogemustest looduskaugete inimestega, näiteks nägi ta neid, kes esimest korda metsas marju korjas. Nüüd tegeleb Tarmo päevamatkadega ning avardab teiste silmaringi,  kuidas looduses hakkama saada.

Mis võiks Eestis olla? Mida arendada?  Tarmo sõnas, et Eestis võiks rohkem rõhku pöörata linnu-ja karuvaatlusele, fotograafiale ning matkadele. Meie sihtgrupp oleks linnainimesed ja hipsterid.

NB! Olge valmis! 2019 aasta märtsis toimub suurem ja võimsam loodusturismiteemaline konverents.

Järgmine esineja oli Helen Kalberg, kes on SA Tartumaa Turism juht. Tema ülesanne Tartumaa Turismis on Tartu teha kõigile võimalikult atraktiivseks, et inimesed tuleksid ja tahaksidki siia jääda. Helen mainib ka SA Lõuna-Eesti Turismi, mis on nüüdseks kaotatud. Lõuna-Eesti turismi miinusteks võib lugeda seda, et meil puudub üks koordinaator, kes tegeleks terve L-Eestiga ühtselt. Kasuks ei tule ka seadusemuudatus, mis jagas rahad omavalitsustele vabarahaks, kuid see annab võimaluse edendada turismi eraettevõtjatel.

Praeguse aja turismitrendid- külastajate soovid on erinevad ja inimesed suudavad ise marsruudi paika panna. Järjest rohkem oodatakse meile Aasia turiste- kuigi nad on pisut teistsugused, nad hindavad privaatsust, arhidektuuri ja Eesti kaunist loodust, kuid söögiga neid meelitada ei saa.

Jõuame meie jaoks tähtsa küsimuseni- Mis saab siinse piirkonna turismist? Kui Pärnu on rannapuhkuseks ja Ida-Viru piirkonnas on seiklusturism, siis Tartu on pereturistidele väga sobiv koht. Tartus on lastele igas vanuses tegevust, seega on see suurepärane koht kuhu tulla perega. Seega võiks minna ka edasi suunaga pakkuda veel rohkem tegevusi perele. Meil on kasutamata potensiaal erinevates seiklustegevustes, parkides, saame kasutada sood, rabasid. Tähtis on koostöö. Tartu ümberolevad väiksemad linnad on suur lisandväärtus Tartule, kuid selleks, et see toimiks on vaja koostööd. Koos oleme tugevamad, suuremad ja mitmekülgsemad. Meie suurteks trumpideks on ka oma väiketootjad ning linna juhtival kohal on noored, paindlikud ja vastutulelikud juhid. Helen pööras tähelepanu ka kitsaskohtadele väiksemates kohtades. Meil ei ole toitlustuskohti gruppidele.  Kokkuvõtteks- toimib vaid terviklahendus, kui turist ei jõua Tartusse siis ammugi mitte väiksematesse kohtadesse.

Eelviimase esinejana oli kutsutud rääkima meile Markel Pärnsalu. Tema rääkis enda teekonnast koolipingist turismiettevõtjaks. Temal oli mõte, mida ta jagas sõbraga. Neil oli julgus ja tahe seda ideed ellu viia. Markel on loonud oma ettevõtte, mis tegeleb aerulaudadega, nende rendiga ning korraldab aerulaua matkasid ja laagreid. Näiteks mäng: SUP polo, see on vahva pallimäng vee peal aerulaudadel. Mängitakse kahe väravaga väljakul ning spetsiaalse aeruga, millega saab palli “hoida” ja visata. Võistkonnas on kolm liiget ning eesmärgiks on ikka pall väravasse toimetada ja seda rohkem kordi kui vastased.  Markelil ei ole kavatsustki konkurentidele alla jääda vai muudkui laieneb. Tal on eesmärk omada varsti 70 aerulauda ja tegeleda sellega ka Valga-Valka piiril ja selle lähedal.

Päevale punkti pani Hillar Hirves. Tema rääkis väga detailselt Võhandu maratoni tekkeloost, kus alguses oli puudu julgusest sellist üritust korraldada. Nad kartsid, et äkki selle korraldus keelatakse ning nad tegid seda vaikselt- helisasid sõpradele ja kutsusid osalema. Aasta aastalt kasvas see üritus suuremaks. Esimene maraton toimus 2006. aastal, kuid enne seda oli pikk teekond läbi käidud.

Ürituse korraldajad ning sellest osa võtnud turismierialade õppurid  jäid konverentsiga rahule ning tänavad esinejaid heade ettekannete eest!

TK17

Marta Naumanis

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s